2008. január 29., kedd

Ketymetyütty

Valami fáradt mélabú van ma rajtam. Vagy csak álmos vagyok?
Pedig most össze kell szednem magam, mert megyek Pilatesre megint :)
A menő pesti csajok közé.
Ilyen leszek én is?
Megyek majd
mítingre, meg tolkolunk, megnézem a billbórdot, vagy szimplán csak értekezletre járok és beszélek a kollégákkal?
Van min gondolkoznom manapság...
A költözés?
Az, kérem szépen, megy, halad...
A könyveket már összeraktuk, az iratokat, a Szöszke szerint nélkülözhetetlennek ítélt magazinokkal együtt.
Valakitől kérek egy kis energiát, mert estére randira megyek Szöszkével!!!

2008. január 28., hétfő

Nyomasztó könyvélmények

Arról nem írtam, milyen csalódás volt ez a hétvége! Olvasmányaim tekintetében.
Onetti Hajógyár című remekével sehogyan sem tudtam zöldágra vergődni,úgyhogy félretettem. Lehet, hogy majd egyszer idősebb koromban tetszeni fog, de most valahogy nem kívántam a szétmálló cég maradványai közt árnyaként őgyelgő, önsorsrontó főhős lelki tusáit végigélni.
Beleolvastam a közepén kétszer, meg a végén is (pedig nem szoktam ilyet), de Úgy láttam, semmi fontosról nem maradok le. Max. a Dirthy dancing című mozieposzról a TV-ben... Így aztán bűntudat nélkül keresetem valami mást a polcon. Ráleltem Thornton Wilder: Szent Lajos király hídja című regényére, ezzel meg is volt az esti olvasnivalóm. Wildertől A teremtés nyolcadik napja, életem egyik legjobb könyve, ez a"hidas" pedig szintén egy alapmű, ezért is vásároltam meg és olvastam el.
A könyv sztorija annyi, hogy egy nepáli ódon híd leszakad, a szerencsétlensége pedig belehal öt ember. Egy helyi szerzetes, Juniper atya azt gondolja végre megtalálta a módját, hogy tényekkel bebizonyítsa, létezik az isteni gondviselés. Eszmefuttatása szerint nem véletlen, hogy pont az az öt ember lelte halálát a híd megsemmisülésével. Ennek bizonyításra nekikezd,hogy feltárja a szerencsétlen életét. A cselekmény tulajdonképpen az öt ember sorsáról szól.
A végén pedig ... ezt nem mondom el, érdemes elolvasni, igaz nem egy könnyed, szívderítő történet.

2008. január 26., szombat

Mozgásban a páros

Zabkása-kúrám 4. napja a mai. Ez azt jelenti, hogy minden nap valamennyi étkezésén zabkását eszem...
Ez most nem is olyan fontos, csak reggel azon gondolkoztam, hogy mivel dobjam fel a mai napot, és kiböktem, hogy menjünk el a bolhapiacra. Szöszkének is tetszett az ötlet, mivel elég időben felébredtünk (Szombaton már elég felnőttes a 3 /4 9, nem?), ezért útnak is indultunk.
Útközben még beadtuk az egyik bringát tavaszi szervizre, a vicces fiúkhoz a R. Wallenberg utcába. Nagyon kedvesek, alaposak, és mivel mi jövő héttől már a XI. kerület lakosainak körét bővítjük, így a defekt javítását még most elintéztük, mert onnan nem 5 perc séta lesz...
Azt vettem észre, hogy soha nem térek a tárgyra, hanem elkezdem Léda tojásaitól.
Reggel kellemesen sütött a nap, az időjós 11 fok körüli hőmérséklettel hitegetett, meg úgyis nagy környezetvédő vagyok, így elvetettem az autózás, mint városban való közlekedést a mai napra. Könnyű átmeneti felsőruházatban vágtunk neki a délelőttnek, ami nem bizonyult olyan jó ötletnek, mivel ahogy kiléptünk a házból, megéreztük a nem túl tavaszias szellőt...
Az Oktogontól gyalog közelítettük meg a bolhapiacot. A kis séta a meghozta a kedvem a vásárláshoz, vettem is egy polársapkát, mert a fuvallat már-már levitte a fejemet. A meteorológusnak annyiban igaza volt, hogy árnyékos helyen tényleg nagyon kellemes idő volt! Jól éreztük magunkat! Vásároltunk 8 db Zsolnay kávéscsészét. Igazi nyaralós kávéscsészék, régi virágmintával, ahogyan azt kell. Az alkudozásról még van mit tanulnunk, Hosszas egyeztetés után végül megkaptuk mindet 2.200 Ft-ért.
5 ezerről indultunk, majdnem jók voltunk 1.800-ra a hat darabért, de aztán inkább elhoztuk az összeset, így előbb szabadultunk.
Ezek után elhatároztam, hogy nem veszek könyvet, mert van egy kedvenc árusom ott a piacon. Már majdnem elcsábultam, sőt a kezemben volt már egy-egy kötet, mire a "bácsi" elrikkantotta magát, hogy senki többet harmadszor, mert a teljes készletet eladta. Szöszke pont fültanuja volt az üzletnek, a fickó 50 Ft-os darabáron vett meg mindentt.
Teljes haszon, hogy azt a könyvet, amit kedves testvérem hajkurászott, megtaláltuk és el is hoztuk egy nem túl vevőbarát eladótól hoztuk el, akinél még alkudozni sem lehetett. Egy bolhapiacon!!!
Eddig valahányszor a Vajdajhunyad vár előtt elmentünk annyiszor hallgattam Szöszke sztorijait a Mezőgazdasági Múzeumbeli élményeiről. Már kitaláltam hogy egyszer meglepiként elviszem őt oda, de megelőzött. Hazafelé egyszerűen csak bementünk. Fáztunk is, meg én még úgysem voltam. Ott készült a kép, nagyon gyönyörű ólómüveg ablakok vannak! A napütsében pedig teljes pompájukban ragyogtak.
A múzeum földszinti része nemrég egy felújításon ment Keresztül, ezért már elég "látogatóbarátnak" lehat nevezni, mert a feliratok újak és angolul, meg németül is kiírtak mindent. Volt egy a talajba rejtett, üvaglap alá helyezett rész, ahol egy ásatást mutattak be -nekem ez nagyon tetszett, mert gyerekkoromban sokáig régész akartam lenni. Ötletes volt még az is, hogy felépítettek egy jurtát és egy I. István korabeli kunyhót is. Rossz pont jár viszont azért, hogy egyikbe sem lehet bemenni, pedig ez lenne a lényege. A gyerekeknek van kint egy mikroszkóp, meg kis petricsészékben gyógynövények, azt lehet vizsgálni, van puzzle is, mindent összevetve egész jó volt.
Viszont az emelet az katasztrófa! A régi képeken látszik, hogy a Vadászkiállításhoz nem nyúltak kb. 50 éve! Jó lenne, ha egy kicsit fel tudnák turbózni itt Magyarországon is a múzeumokat, mert így elég unalmasak. Külföldön valahogy jobban foglalkoznak azzal, hogy ne csupán informatív, hanem élvezhető kiállításokat csináljanak.
Hazafele még sétáltunk egyet az Andrássy úton, ahol egészen meglepődtünk, hogy mekkora forgatag volt. Majdnem mint az Oxford streeten :) Mindenki trendibe vágta magát és korzózott a jó időben- a belvárosban egy cseppet sem fújt szél. Most estére még terveztem egy mozit, már ezer éve szertném megnézni az Este című filmet, de mos inkább punnyadunk, olvasgatunk és majd jövő héten bepótoljuk.
Kedden már úgyis moziztunk, megnéztük a Vágy és vezeklést, megint premier előtt.
Kíváncsi vagyok az új Tarr filmre is, remélem, Szöszkét rá tudom majd beszélni, mert elvileg a következő alkalommal ő választhat, hogy mit nézzünk...

2008. január 25., péntek

Nem volt könnyű ma összehozni ezt az állásinterjút (sejtető félmosoly)!
Az irodából sikerült időben lelépni, így hazarohantam, hogy kicsinosodjam, megszépüljek, kiviruljak. Ehhez a szertartáshoz soroltam a hajmosást is, amihez ugye, szükség van hajszárítóra. De ennek még később lesz jelentősége... A készülődés előtt bóklásztam a világhálón, hogy összecsipegessek még némi infót a nagysikerű vállaltról, ahol jelenésem volt, illetve csacsorogtam jóapámmal telefonon, mert rég' nem hallottam a hangját.
Soha sehova nem érek oda időben!

Narancssárga vagyok!
Ez nem a bőrszínem, hanem egyféle besorolás szerint, én azok közé az emberek közé tartozom, akiknek nem tartozik erősségeik közé a pontosság.. Ez van. Akármilyen összeszedett vagyok akármennyi időm van összeszedni magam, valahol mindig elvész pár perc. Szöszke nem túl boldog ettől. Ma a telefon miatt "tűnt el" az a pár perc. Szóval, szokás szerint késésben voltam, "No gond, -így bíztattam magamat- úgyis mondtam a csajnak, hogy előfordulhat, hogy kések." A pánik akkor tört rám, amikor víztől csöpögő hajjal rohangáltam a lakásban 4 óra után7 perccel (!), mert sehol nem találtam a hajszárítót. Mivel a kutakodás nem hozott eredményt, ezért a telefonos segítségért folymaodtam, amikor is Szöszke ártatlan hangon közölte vele, hogy ő elvitte reggel a szokásos uszodai kalandjához a masinát. Pokoli mérges lettem, még az illendőségről is elfeledkeztem és búcsú nélkül tettem le a kagylót. Fordított helyzetben persze... Csak ez járt a fejemben, meg az, hogy januárban, úgy fogok mászkálni az utcán, mint a béna amcsik. Vizes hajjal. A frizurám pedig a meleg levegő sugallta instrukciók híján, minden meggyőződés nélkül laposan simul majd a koponyámra... Előre tuningoltam magam. Aztán kigyúlt a fejem fölött a kis villanykörte, és előástam a hősugárzót. így majdnem teljesen száraz hajjal indultam, és odaértem 2 perccel 5 óra előtt. Aki tud...
Az állással kapcsolatos dilemmáimról majd egy másik alkalommal. Hétfőn még úgyis megyek két helyre.
Szöszke jól időzített már kellőn kidühöngtem magam, amikor felhívott, hogy akkor legközelebb majd jobban összeszervezzük a technikai hátteret.
Az esti bónusz sem maradt el (bevallom egy kicsit számítottam is rá), engesztelésül kaptam egy csokor tulipánt és egy valódi Lush szappant. Pedig akkor már nem is voltam mérges!
Erre mondják, hogy minden jó a vége! (Éljenek a közhelyek!)

Újra indul a vadászszezon

Most nincs kép. Izgalom van. Beindult a gépezet. Mér hetek óta csak nyafogok, hogy munkahelyet akarok váltani, de nem tettem semmit. Így hiába vártam bármit.
Ezt már nem mondhatom el magamról, mert léptem. Jelentkeztem több helyre is. Úgyhogy elkezdődik a szokásos interjúzgatás, amit nem mondhatom hogy nem szeretek, csak nem könnyű ezt megoldani, hogy Boci semmit se vegyen észre... Nem járhatok mostantól kosztümben dolgozni, AZOKON a napokon ;) Ma is van egy mítingem 5-kör, hétfőn fél 5-kor. De úgyis tudosítok, hogy mi újság a munkaerőpiacon.
Vámos Borgiszát hamar kivégeztem, még aznap, amikor elkezdtem, nagyon vicces ez is. Najn (úgy írják,ahogyan ejtik) Iván kalandjai az értettségitől az egyetemig, ami kb. egy éves időszak, mivel elsőre nem sikerül szegénykémnek a bölcsész szak, ezért egy nyomdában dolgozik kéziszedőként. A kalandok forrása a munkahely, a párkapcsolat, meg a történések Najn fejében - mindent kommentál magában, ami körülötte folyik. Elég ironikusan. Én megint csak hangosan röhögtem!
A nyolcvanas években járunk, van elvtárs, szaktárs, Trabant, meg rendőri igazoltatás, amikor megkérdezi a rendőr, hogy mi a foglalkozása, mert a személyibe nincs beleírva semmi!
Itt van egy részlet, hogy aktiválja magát Najn a gyakorlati oktatáson.

"Az egy pontot nyolcadpetinek hívjuk. Ilyen betű nincsen, csak a vonal és kizárás. A két pontot negyedpetinek, a három pontot negyedcicerónek, a négy ponoto diamantnak. Ebből a diamontból már betű is van, de nagyon ritka. Ki tudja, mit jelent az, hogy diamant?-Gyémánt - mondta Najn Iván
-Úgy van! Következik a perl...
- Gyöngy - mondta Najn Iván.
- ...az ötpontos betű, jelentése, mint a kolléga - bökött Najn Ivánra - mondotta, gyöngy.
Ezt se használjuk a gyakorlatban. Hatpontos a nonparel, na, ennek mi a jelentése? - nézett rá. Ezt már nem tudja, ugye?
- De- mondta Najn Iván. - Nem hasonló, azt jelenti.
- Igeeen ... - bólintott Búza, kényszeredett mosollyal. -Azért hívják agy, mert a tizenötödik században nagy bravúrnak számított ilyen kicsi betű elkészítése. Ma is használjuk, ezzel szedjük a lábjegyzeteket. Nonparel - ismételte, és felírta a táblára, a többi alá. Krákogott: - Most jön a kolonel, hétpontos.
- Ezredes - dünnyögte Najn Iván.
- Igen, ezredes - ismételte Búza fenyegető hangon.
Egyre jobban idegesítette, hogy ez a fiú lelövi itt neki a poént.
Najn Iván látta, hogy a tanár lassan dühbe gurul, de nem törődött vele, élvezte a helyzetet.
- A betűtípusok elnevezése tradíciókra vezethető vissza, sajnos, csak néhánynak ismerjük az eredetét. Például, a nyolcpontosét, amelynek petit a neve.
-Kicsi - mondta Najn Iván, most már "csakazértis", sportot csinált belőle.
-Kicsi - bólintott. Aztán kitört: -Fogja be a szájt, jó?
-Kérem - mondta Najn Iván nagyvonalúan. -A tanár úr kérdezte, hogy tudom-e.
-Semmit sem kérdezte! Jegyezze meg egyszer, s mindenkorra, hogyha én beszélek, maga hallgat! Világos?
-Világos - mondta Najn Iván.
Különben is - Búza majd felrobbant -, ha mindent tud, akkor minek jár ide?
-Kötelező - mondta Najn Iván."

2008. január 22., kedd

Meghalt Heath Ledger

Kedd déllután kábítószer-túladagolásban meghalt Heath Ledger- adta hírül a New Yorki rendőrség. A színész 28 éves volt.

Rejtély a Santa Clara kolostorban. Amikor a csillogó hajzuhatag teszi a regényírót... Azzá

Gabriel García Márquez. Megfutottam én is a kötelező köröket. Száz év magány, a Szerelem kolera idején kipiálva. Ez nem ment ilyen egyszerűen, mint ahogyan itt leírom, mert a Száz év magányt hosszú ideig halogattam, ugyanis akiket megkérdeztem és olvasták kétféle választ adtak: "Igen, nagyon tetszett!", vagy "Hááát, nem bírtam végigolvasni, mert a nevek..." Végül nekigyürkőztem és most már a rajongók táborát gyarapítom. Nem volt könnyű a ráhangolódás, az első 40-60 oldal lassan akart elfogyni, de utána gyakorlatilag egy levegővel nyomtam le az egészet. Imádtam. Lenyűgözött Márquez világa, amelyben magától értetődő egyveleget alkot a valóság misztikum, a legenda és a mese. Ezután jött egy vékony kötésű dokumentum regény, sajnos nem tudom a címét, de ez egy teljesen más műfaj. Újságíróként számol be egy titkos akcióról. Amint hazautazom, ígérem, pótolom a címet, de rákeresve sem találom a neten...

Még lelkesebb lettem aztán jött a másik klasszikus: Szerelem kolera idején. Többek szerint ez a legpopulárisabb regénye az írónak, de én szerettem és örülök, hogy elolvastam. A Pátriárka alkonya nem egy könnyen emészthető darab, ez jött a sorban. Ezt a mostanit a könyvesboltban ajánlott az eladó, ugyanis ott GGM három kötetével a kezemben és nem tudtam dönteni, melyiket is válasszam. Nem szeretem, amikor csak egy idézetet tesznek a könyv hátoldalára recenzióként... Ezeknél a regényeknél pedig tipikusan mindig így van.

A szerelemről és más démonokról egy dőlt betűs résszel kezdődik, ami szerint 1949-ben még újságíró gyakornokként Márquezt egy kolostor kriptáinak bontásához küldte ki a főszerkesztő, hátha felpezsdíti egy kicsit tudósításával az uborkaszezont. Az egyik sírkamra feltárásakor azonban nem a szokásos maradványokra bukkantak a munkások, hanem egy tömött, rézvörös hajzuhatagra. A sírbolt Sierva Maria de Todos Los Ángeles nyughelye volt, akinek hajkoronája egy gyermekkorában hallott történetre emlékeztette az írót. GGM nagyanyja mesélt egy márkilányról, akinek a haja olyan fenséges volt, akár egy menyasszonyi fátyol, és aki 12 évesen egy veszett kutya harapásába halt bele. A két dolog összekapcsolásából született meg aztán az a történet, amit én is olvastam.

Sierva Maria de Todos los Ángeles egy kreol nemes és egy szilaj szépségű, plebejus származású savanyúság-árusnő frigyéből született. A szépséges lányt kapzsi apja kényszerítette a márkihoz, ezért bánatát kakaóba és malátaszörpbe fojtotta, amelyek a ki nem mondott érzésekkel együtt testét hatalmasra püffesztették és mesztic bőrét zöldessárgára színezték. A gyermekre, aki a boldogtalan frigy megtestesülése volt, rá sem nézett, kiolthatatlan szenvedéllyel gyűlölte. A márki pedig, aki fiatalkorában még az elmegyógyintézet lakosa volt, ahol szerelemre lobbant az egyik betegtársa iránt. A házasság nem működött, így a savanyúságárus lány a második nekifutás volt, hogy megtalálja a boldogságot. Ám amikor az esküvői szertartás lezajlott, ami a vagyonközösség létrejöttét jelentette egyben, az édes álom a végére ért, a márki pedig egy függőágyban töltötte mindennapjait semmittevéssel.

Ezért a kis Sierva Mariát afrikai rabszolgák nevelték fel, akiktől örökségbe kapta szentjeik védelmét jelentő nyakláncokat és elsajátította nyelvüket.
A kutyaharapás kibillenti az érzelmi nihilből a szülőket. A márkiban felébred a szeretet a kislány iránt, igyekszik megmenteni őt a kórtól. Anyja végre bevallja magának, hogy leginkább a lány halálát kívánja.

Sierva Marián egészen a "jószándékú" segítők aktivitásáig nem jelentkeztek a veszettség tünetei. Ám a különféle gyógymódok hatására valóban őrültként viselkedett, hiszen embertelen kínokat kellet kiállnia. Erre kikiáltották, hogy belészállt az ördög, a püspök elrendeli annak kiűzetését a gyerekből. Végül az apa enged a püspöki parancsnak: a Santa Clara kolostorba viszi a kislányt.
Az apátságban a rabszolgák azonnal szívükbe zárják a vörös hajbozonttal rendelkező szépséges kislányt, aki anyanyelvükön szól hozzájuk, énekel és táncra perdül velük. A kolostorban lakó apácák ezekben mind, csak a démoni erő megnyilvánulását látják.

Az apátnő a Sierva Mária fő ellensége, aki mindenáron el akarja érni a püspöknél, hogy végezzék el az ördögűző szertartást, holott tudja, hogy azt a lány nem élné túl.
Az egyházfői méltóság bizalmas segítője, beszélgetőtársa és könyvtárosa, Cayetano Delaura atya kezdi el a kegyetlen bánásmódtól megvadult Sierva Maria lekének megmentését.
S végre elkezd a valódi fabula kibontakozni. A lényeg ennek két embernek az egymás iránt érzett szerelme. A 36 éves egyházi ember, aki életét a vallásnak szentelte, fényes karrier áll előtte, és a serdülő primitív kislány, akik a cellában eltöltött titkos éjszakai órák alatt kitárták szívüket a másik előtt és egymásba kapaszkodtak az őket ért tragédiában. Siervát az gonosz apátnő nem akarja szabadon engedni, Delaura atyát pedig leprások mosdatójává fokozta a püspök, a lény iránti szenvedélyes érzelmei miatt.

Valamennyi lehetőségnek a rabságból való szabadulásra balszerencse vet véget. A sors fintora, hogy ezeket a csapásokat az apátnő mind a lányban működő démonnak tulajdonítja. Az alkirálynő közbenjárása a kegyelméért elbukik. Az egyetlen pap, aki felismeri, hogy nem a gonosszal van dolga, hanem egy afrikai nyelven beszélő kislánnyal, titokzatos módon meghal saját úszómedencéjében, mielőtt kiszabadíthatná.

Delaura sem látogathatja már többé, mivel a föld alatti alagutat felfedezik és mindkét végén befalaztatja az apátnő. Mindezekről Sierva semmit nem tud, hiszen egyik jóakarója sem jut el hozzá. Ő csak azt érzi, egyedül maradt és cserbenhagyták.
Senki sem tudja megmenteni őt a püspök kegyetlen eljárásától sem. A sátán kiűzése különben sem kéjutazás, ám a bosszúra éhező főatya, még képes felülmúlni a Siervának okozott fájdalmat; levágja az ollót még sosem látott csodaszép hajkoronáját. A kislány kopaszra borotvált fejjel, szerelmében magára maradva, megalázva hal meg sötét kamrájában. S a tar fejbőrön szinte azonnal serkenni kezdett a vörös haj, amely aztán folyamatosan nőtt azután is, hogy sírkamrájába elhelyezték.

A szokásos márquezi hangulat árad minden sorból. Látom magam előtt a dél-amerikai színeket, az égő tehénlepényket, az elvadult házakat... Jajj, nagyon jó könyv volt!

2008. január 21., hétfő

Könyvesnap

Nem voltam csodagyerek, csak az iskolában tanultam meg olvasni, azzal a módszerrel, és abban a sorrendben elsajátítva a betűket, ahogyan az akkori módszer meghatározta. Karácsonyra már könyvet kértem és kaptam is fa alá. Megfertőződtem és a betegség azóta is tart. Falom a könyveket. Volt amikor válogatás nélkül, kivégeztem mindent, amit csak találtam. Ez főleg azokra a nyári napokra volt jellemző, amikor remegett az aszfalt a forróságtól, hogy az embernek kimozdulni sem volt kedve, a játszópajtások pedig valahol nyaraltak nekem pedig nem volt kedvem a csillár körül hisztérikusan keringő legyeket figyelni. Aztán jött a ponyva időszak Wilbur Smith, Robin Cook és társaik. Fiatalkori útkeresésemben segítettek: Hermann Hesse és Richard Bach. Igaz lehet, nem őket kellet volna választanom, hogy visszarángassanak a valóságba... Most már igyekszem válogatós lenni, nézegetek, tájékozódom, no meg az eddigi élményeim alapján van egy elvárásom az olvasmányaimmal kapcsolatban. Korábban soha nem hagytam félbe könyvet. Ez már nem így van. Egy nálam idősebb és bölcsebb ember mondta ezt: "Az élet túl rövid ahhoz, hogy a szar könyveket is az utolsó betűig átrágjuk." Én igazat adtam neki. Ezért nincs bűntudatom, hogy hagyom Feuchtwangertől a polcon porosodni a Goya című monstre regényét, vagy Proust Fáraóját.
Gyermekkori álmom, hogy amire felnőtt leszek, legyen egy hatalmas könyvespolcom telis tele könyvekkel, persze csak olyanokkal, amiket már olvastam, vagy elkezdtem, vagy a közeljövőben olvasni fogom. A polcot már megvettük, Szöszke akad rá egy licitálós oldalon. Nagyon lassan telnek a rekeszek, de elhatároztam, hogy soha nem vásárolok fél tucat könyvnél többet, mert akkor soha nem érek a végére és addig megfosztom magam az antikváriumok és könyvesboltok kínálatának remegő orrcimpával való átböngészésétől...
Hosszú ideig nem volt arra gondom, hogy olvasnivalót találjak. Mostanra egyre nehezebben ment a választás. De most egy kis kutatómunka után közzéteszem az idei év wishlist-jét, legalábbis a regények tekintetében...

Íme a lista:
Németh Gábor: Zsidó vagy?
Kurt Vonnegut: Virágvasárnap ( már nagyon régóta tervezem hogy olvasni fogok tőle valamit)
Háy János: A gyerek
Polcz Alaine: Asszony a fronton
Virginia Woolf: Flush (Asszem ez egy könnyebben emészhető darab.)
Paul Auster: New York trilógia
Alesszandro Baricco: Tengeróceán, illetve a Történet (Egy kis egzotikum)
Nigel Barley: Egy zöldfülű antropológus
Hanne Orstavik: Vágy (áthúzott O-val. Még nem nagyon olvastam északi írót...)
Andrei Makine: A francia hagyaték
Toni Morrison: Nagyon kék (fekete bőrű emberek érzésiről szól)
Ljudmila Ulickaja: Életművésznők
Kiss Ottó: Javrik könyve (kortásrs vicces)
Nick Hornby: Hosszú út lefelé (ez a fickó nem csak a Pop, csajok , satöbbi... Remélem magyarul is megvan)
Murakasi Haruki: Szputnyik, szívecském! és a Kafka a tengerparton
...
Nagy levegő! Ennyi. Egyelőre.
Várom a további javaslatokat!

2008. január 20., vasárnap

Én nyertem!

Nem, nem raboltak el az UFO-k, még mindig itt vagyok a Föld nevű bolygón :)
Pénteken konferencián voltam egész nap, aztán végre aláírtuk a szerződést a lakásról, majd elbeszélgettük az időt, így este 11 óra lett, mire hazaértünk a szülői fészekbe. Szombaton csajszis délelelőttöt tartottam fodrász, kozmetikus... Ezután jött a nagyszülői projekt. Este vissza a mi székesfővárosunkba, ugyanis megint összegyűlt a csapat egy jó kis pókerpartira.
A szerencse megint nem párolt el mellőlem, sikerült megkopasztanom ismét Mösszijö Borotvareklámarcot. Volt egy ász párom kézben és ez még nem minden, mert utána egy 5-ös pókerrel söpörtem egy kis kupac zsetont. Sajnos, nem bírtam az álmossággal, Szöszke ott maradt a végső megmérettetésre és elmondása szerint még kétszer jött le a folpba 5-ös pár, amire mindenki megkönnyebbülve sóhajtott fel, hogy én már békésen szuszogok az ágyban és nem az ördög Bibliáját forgatom....

2008. január 17., csütörtök

Ahogyan ígértem a kedd esti filmélményről... Ridley Scott rendezésében az Amerikai gengszter című színes, feliratos, amerikai gengszertfilm. A pestiestben biztosan így szerepel majd: krimi. A Pilates miatt lekéstük az elejét. Persze ilyenkor soha nincs reklám meg előzetes... A hab a tortán az volt, hogy sokan belógtak, akiknek nem volt vendégjegye és így nem volt helyünk!!! Ezért választhattunk: vagy hazakullogunk, vagy bevállalósak leszünk és odaülünk a többiek mellé a lépcsőre. Részemről már indultam is volna, ez nem álmaim mozija volt, de Szöszke elindult a sötétében, így igen családias hangulatban és rettentő kényelmetlenül néztük végig ezt a cirka két órás filmet. Szöszke nyert is rágott a fenekére :) Mivel az elejét nem láttam ezért kb. 10 perc után jöttem rá, hogy a '70-es években játszódik a történet. Amerikai sztori a jó és a rossz harca. A végét nem mondom el... A jófiú: Richie Roberts nyomozó a becsület megtestesült szobraa, akit nem lehet lefizetni és egyetlen cél lebeg a szeme előtt; a rosszfiúkat az utolsó szálig rács mögé juttatni.
A rosszfiú: Frank Lucasa sofőrből verbuválódott maffiavezér, aki heroinnal árszja el Harlemet. a két szál ott fonódik össze, hogy a zsaru el akarja kapni a várost mérgező banditát. Igaz eddig el kellet jutni, mert nem kevés idő, amíg végre kiderül, hogy kit kell legyőzni.
A rendőr figuráját az apuka testalkatú Russell Crowe alakítja. Soha nem tartozott a kedvenc színészeim közé. Érdekes jelenség volt a répa farmerében, meg a fehér edzőcipőjében, középen elválasztott idétlen frizurájával, amit még feldobott egy hawwai mintás inggel. Nem volt tétovázás benne, mindig helyesen cselekdett, egyet hibázhatot volna a kisfia kapcsán, de ezt a csorbát is kiköszörüli.
Frank Lucas. vele más a helyzet. Denzel Washington játssza. Teljesen közömbös nekem. Kicsit olyan színész ő, szerintem, mint a figura, akit a filmban alakít. Nem udja az ember eldönteni, hogy szimpatikus, vagy nem.
Lucas egy intelligens, választékosan öltözködő, családcentrikus figura, aki annak ellenére, hogy drogot csempész és árul, afféle modern Robin Hoodként pulykát oszt az embereknek Hálaadás Napján. Fekete létére sikerül felépíteni egy az olasz családok mintájára kidolgozott hálózatot, amellyel nem csak a nyomozókat sikrül meglepnie, de az akkori időben ez teljesen egyedülálló volt. Tehát agya is van. Gondolkozik. Ez rokonszenves volt benne. Viszont néha előbukkant a pszichopata énje is például, amikor egy zongora fedelével vert szét egy embert a partiján,vagy amikor szétveri az unokatesóját a kocsiban.
Maga történet egy kicsit nehézkes nekem, lassú sodrású. Nem volt meglepetés a zárás, csak annyiban, hogy akkor tudtam meg, hogy ez egy igaz történet. Tehát nem a hállivúdi tollforgatók a hibásak, amiatt hogy a ismét jó győzedelmeskedett.
Jó lenne, ha művészmozikba is adna jegyet a rédió, nem csak ezekre a tengertúli sikertörténetekre!

2008. január 16., szerda

Nekem a Margitsziget a maraton

Muszáj most még írnom!
"Minden nap örömmel mozgok és sportolok." Lehetne ez a mottóm;)
Ma is lefutottam a szigetkört. Nem bírtam a lábaimmal. Igaz alig tudok mozogni, annyira fáj mindnem a hétfői kocogástól, meg a tegnaoi kis "laza" tornázástól. A tejsav áldásos hatása még mindig érződik, én viszont remekül érzem magam a bőrömben! És a ami fontos, hgy a lendület nem tört meg, hanem proaktivításomat kiterjesztettem a háziasszonyi területekre is. A holnapi ebéd már készül a sütőben, mostam, hajtogattam... Hiába, ha egyszer beindulok...
A képen a remek futócipőm látható, meg a láthatósági szalagjaim, amelyek nagyon hasznosnak bizonyulnak, ugyanis az
5,2 km-es táv kb. felén van közvilágítás - ez a sziget, útközben pedig az autósok miatt fontos.
A mozgásról is beszámolok, vagyis az élményről, amit a futás nyújt. Nyáron éreztem, hogy a mozdulataim teljes összhangban vannak egymással, ezért nem fáradtam el és jó tempót tartottam. Ez a szinkron most hiányzik. Gondolom, az idő miatt, ami rendszeres edzések óta eltelt, illetve furcsa érzés beöltözve mozogni. Érzem közben, hogy nem az igazi, de legalább nem fáradok el és a légvétellel sincs gondom, nem szorul be, sikerül tartani az ütemet, tökéletes. Mivel a zavaró tényezőkkel, mint szúró mellkas, vagy fáradság nem kell foglalkoznom, szabadon csaponghatnak a gondolataim. Félelmetes, hogy mennyi minden eszembe jut egy-egy ilyen etap alatt... Egy colombói fordulattal kikövetkeztettem, hogy a mások által monotonnak érzett futás, vagy úszás azért nem taszító a számomra, mert én nem az egyhangúan ismétlődő mozdulatokra figyelek, hanem a "szellem mezején" barangolok...

Pilates titka...

A hétfői Margit-sziget kör után tegnap sem lankadt a lelkesedésem a hullámos hajú exkollegina Pilates tornára invitált, én persze azonnal igent mondtam, holott ahogy a későbbiekben kiderült ez a Pilates, nem az Pilates volt, ami az én mindenféle gondolatokkal tele fejemben azt jelentette...
Én egész nap intim tornára készültem testileg és lelkileg is. Már láttam magam előtt a képet, ahogyan egy kis teremben sok nő ül egymás mellet polifoamokon, és mindenki ráncos homlokkal koncentrál ama bizonyos és titokzatos belső izmok feszítésére, majd elernyesztésére. Ennek megfelelően készültem a sporfelszerelésem összeállításánál is (de menő vagyok!). Hosszú ujjú felső ( mert jógán is mindig fáztam), sportmelltartót a fiókban hagytam -"áááh, itt úgysem lesz ugribugi" egy mackónadrág és kész. Még akkor sem volt gyanús, amikor már a teremben ücsörögve trécseltünk magashomlokú barinőmmel és ő elkezdet bizonygatni, hogy mi NEM intimtornára jöttünk. Aztán egyre komolyabban hajtogatta, hogy de ez nem az, de ez nem az, és akkor lesett, hoyg ez TÉNYLEG nem az.
Már az előtérben kiszúrtam az oktatót. Kb. 40-45 éves nő, exbalerina fejjel.
Egyenes gerinccel tört magának utat a csajok között, sőt inkább suhant, ez a kifejezés jobban illik rá. (Ő volt az egyik emlékezetes figura, a másik pedig a recepciós banya-nyanya.)
A teremben az edzőről a fejemben alkotott sztereotípia megerősítést nyert, amikor felfedeztem a falra szerelt tükröket, illetve előtte a gyakorlórudakat. Akkor még nem tudtam, amit most már igen, hogy a Pilates-módszer a balett, a jóga, illetve különféle görög- és római edzésmódszerek és a torna mozdulatainak sajátos, magasabb szintre fejlesztett ötvözete. Tehát nyilván az oktató a '90-es években, a "nyugati" sportok térhódításának kezdetén, az ő balerina pályafutásának pedig a végén, egyszerűen átképezte magát bebiztosítva ezáltal az anyagi jólétet, az izmai tekintetében, kevésbé rugalmas időkre.
A gyakorlatok alatt végig egy jelenet játszódott a belső vetítővásznamom, hogy a tréner kisgyermekként, rózsaszínű bemelegítődresszben gyakorol a tükör előtt, sajog minden porcikája, de az oktatója egyre csak azt ismételgeti fejhangon: "Nem látom a spiccet! Hol az a pipa??? Egyenes marad a derék!"
A nő minden mozdulat azt üzente, hogy ő egy balerina, még akkor is ha egy kicsit már petyhüdt a karja és a az őzike karcsúságát egyre inkább egy teltebb alkat váltja fel. Az óra elején közölte, hogy látja sok az új ember, mindenki igyekezzen rendesen csinálni a gyakorlatokat, a légzésre ráérünk később figyelni. Aztán ezt a kedvességet a feladatok során felváltotta egy agresszív hangnem, amit én a gyermekkori megaláztatásoknak tudtam be... No, meg persze annak, hogy ő azóta ennek a kemény módszernek a híve, ahol ő nem vesz részt aktívan a gyakorlatok végrehajtásában, hanem megelégszik az ütemes számolással és az instrukciók megadásával.
Az egyetlen vigaszom az volt, miközben vörösödő fejjel figyeltem az izomlázban szenvedő végtagjaim feszülését, láttam a körülöttem hasonló árnyalatban pompázó fejeket... Nehéz 50 perc volt ez! Nem vészesen megterhelő és kimerítő, inkább az apró feszítő mozdulatok miatt volt fárasztó. meg valószínűleg attól, hogy olyan izmokkal kellet végrehajtani a feladatokat, amelyeket nem nagyon használok a mindennapokban, ezért elsatnyultak. A konklúzió tehát az, hogy abszolúte hasznos, meg elhiszem, hogy jót tesz a gerincnek és hasznos az alakformálás szempontjából is, viszont a dinamizmus nekem hiányzik. Úgy tudom elképzelni, hogy hetente kétszer futás, mellette pedig kétszer a Pilates és akkor nem lesz gond a bikiniszezonra ;)

Voltunk tegnap a Szöszkével még moziban is Az amerikai gengszter című nagysikerűt tekintettük meg perimier előtti vetítésen. Az élménybeszámoló még késik.
ígérem, nemsokára... De tényleg!

2008. január 14., hétfő

Vud jú lájk to ríd disz bukk?

Pénteken befejeztem. Vége. Hiányzik. Valahol olvastam, hogy régebben divat volt Vámost utálni, most pedig újra divat olvasni. megint megállapítottam, hogy egy cseppet sem lógok ki a sorból. Ugyanis 5-6 évvel ezelőttig a kezembe sem vettem volna. (Holott azt sem tudtam, kicsoda, micsoda, vagyis nem tudtam,milyen író Vámos Miklós.) Aztán Szöszke a kéthetes görögországi nyaralásunkra elhozta az Apák könyvét. Fanyalogva elkezdtem, aztán nagyon gyorsan a végére értem, mert tetszett. Annyira azért nem, hogy fan legyek, de pont jó volt a két strandolás között az apartmanban belefolyni egy családregénybe. Aztán 2006-ban jött a Zenga zének, ami már annyira tetszett, hogy leültem a fotelbe és addig nem keltem fel, amíg ki nem olvastam. Végéiggöcögtem az egészet, hihetetlen öniróniája és jellemfestő képessége van Vámosnak. Az Utazások Eroticában megjelenésekor már ott toporzékoltam a könyvesboltban, hogy minél hamarabb kezdhessek neki. Talán 3 nap alatt be is fejeztem, és életemben nem nevettem ennyit hangosan(!) egy könyv olvasása közben. A Zenga Zénekhez hasonló stílusban íródott, van benne (ön)irónia, és rengeteg férfigondolat, vagyis vére valhára nem egy nő szemszögéből láttam a cselekményt. No, és az sem elhanyagolható, hogy bekukkanthattam a kulisszák mögé, mert fehéren, feketén ott volt előttem, hogyan működik az erősebb nem (ha-ha) agya. Ezeken az élményeken felbuzdulva jutottam el A New York-Budapest metróig, amiről mindenhol azt olvastam, meg hallottam, hogy egy nagyon klassz regény. A kötet hátoldalán két részlet van a regényből. Ezek alapján azt gondoltam, hogy ez egy krimi. Nem talált. A másik idézet szerint a főszereplő álmában utazik a címben szerplő szerelvényen. Ez is elég csalafinta választás, mert csak az egyik fejezetben van szó a spéci földalatti járműről, és az sem a főhős találmánya, hanem az egyik mellékszereplőé. Ennyit erről. Én is kerestem egy részletet.
"Mi a neve? Hová való? Mit végzett? -tette fel a szabvány kérdéseket az asszisztens, egy vaskos szódásüvegtalp szemüvegben. A magyar színész azonban napok óta készülte erre a jelentre, s ragszkodott az általa elpróbált monológhoz, hadarni kezdte: európai vagyok, magyar színházi ember, játszottam már ezt a darabot az én hazámba, a kiejtésem nem számít, majd bevágom a szöveget szótagonként, az operaénekesek is előadnak komplett operákat idegen nyelven, pedig egy szót se tudnak olaszul, mindenesetre engedjék meg, hogy elmondjak egy részletet a darabból: A lovai nagyságos úr? Isten látja lelkem, egy lépést sem tudnak tenni, olyan állapotban vannak. Nem mondhatom, hogy alomra kerültek, mert szegény páráknak már alom sem került, így hát szót vétenék.De a nagyságos úr olyan szigorú böjtre vetette őket, hogy lóról szólva, azok már csak lóemlékek, lidércálmok a lóról... Iksz kjúz mi, Szőr! Iksz kjúz mi!! Kud ju sztáp it??? - a rendező már eg yideje beszélt hozzá. Marton a szó közepén fékezett le, mi van?- kérdezte bizonytalanul. Énekeljen. Tessék? Mondom, é-ne-kel-jen! - förmedt rá a rendező, egy pattanásos, lófarkas és aranyfülbevalósfférfi. Hogyhogy énekeljek? miért...? mit énekeljek? Én tudjam? - a rendező a gyógypedagógusok aggasztó nyugalmával várta, hogy belefogjon. Nem nagyon ismerek angol dalokat... talán egy-két Beatlees számot.. Beatles szám nem kell, jelentette ki a a rendező táncoljon akkor. Erre Dzsúl nem mondhatta, hogy ő nem nagyon tud angol (amerikai) táncokat, megadóan fejet hajtott: Waltz! - dúdolni és lejteni kezdte a Kék Duna keringő-tta-ra-ra-ra-rammm, pa-pamm, pa-pmm! Csak az első strófa közepéig jutott. A rendező különös gesztust tett a hüvelykujjával, mintha egy pillangót hessintene el, az ügyelő erre felszólt a színpadra: Thanks, next!-vagyis kérte a következőt." Ez sokkal inkább visszaadja, miről is szól. Amerikába szakadt hazánkfia marton Gyula alias Dzsúla, aki próbál berobban va az amerikai köztudatba, hogy sikeres és gazdag ember legyen, megtestesítve ezzel az igazi amerikai sikersztorikat. Dzsúla a szocializmusból kerül a valódi nyugatra, ezért a könyv elején nagyon humoros sztorik vannak a vasfüggöny által leárnyékolt, ingerszegény régióból érkező színésszel. A többi fejezetben pedig mindig egy-egy új alakot ismerünk meg. Nekem "spec." emiatt eléggé széthullik a cselekmény, és hiányolom azt is, hogy végén valahol összefonódjanak a szálak, de ez nem történik meg végül. Perzs szó sincs arról, hogy nem kerek a történet, de a hiányérzetem nem múlt el, amikor az utolsó oldalt is végigolvastam.
Tetszett viszont a fonetikus írásmódja az angol kifejezéseknek, a helyzetkomikum, és is az hogy megint csak egy pasi szemszögéből láttam a világot. Bár sokszor azt éreztem, hogy hasonló szituációban én is csak ilyan bamba magyarként viselkedtem volna...

2008. január 11., péntek

Időrabló Macskafogó

Tegnap hirtelen felindulásból megnéztük a Macskafogó 2-t. Nem nagy várakozással léptem a vetítőterembe, de azért az egynek a színvonalát természetesnek vettem. Az első negyed óra után kiderült, hogy itt nem lesz fuldokló röhögés, maximum egy-két fáradt ajakelhúzás. Nekem kicsit shrekkes volt, ahogyan filmparódiákat vittek a képekbe, de a cselekmény lapos volt, mint ahogyan a frázsipuffogtató, olcsó szóviccek is. Az első részben megismert karakterek, akiknek egyes mondásaiból szállóigék születtek, éppen csal felköszönnek a vásznon a velük kapcsolatos történések nem is szerves eleme a sztorinak. Pedig a számomra egytelen vicces momentuma a filmnek a patkány figurák megöregítése. A képeken látszik is. Az eltelt 20 év termése a "férfiaknál" apuka pocak, szerzetesfolt a fejtetőn. A csajszinál pedig a sportolással való felhagyás miatti súlygyarapodás seggvágás kibuggyantó csípőnadrággal fűszerezve.
A történet amúgy egy Stanley nevű egér-újságíró heroikus küzdelmét mutatja be, hogy a hipnózisból felébresztett, újra egérhúsra éhező macskáktól megvédje a civilizált egértérsadalmat.
A film egy újabb megerősítés a számomra arról, hogy a második rész sohasem tudja felülmúlni az első éményeit...

2008. január 10., csütörtök

Hogyan másszuk meg a Fudzsit Badár-módra? Beszámoló egy retró útikalandkönyvről.

Már tegnap óta a könyvesblog hozzászólói között talált könyvmolyok írásai tartanak fogva és hatással is vannak rám!
Mától fogva én is kiteszem az lap szélére, hogy éppen melyik könyvet olvasom. Azt is elhatároztam,hogy amint végére érek egy regénynek, még frissiben beszámolok róla itt. Legalább pontosan rögzítve lesz, hogy mennyi pontosan az éves papírfogyasztásom :) A legutolsó élményem a Badár-Horváth: Jappán című nagysikerűje.
Ha a könyvesboltban, vagy az antikváriumban akadtam volna rá, nem vettem volna le a polcról... A kötése vacak papír, a borítója igénytelen, valami ponyvának néztem volna és továbbmegyek. Ennyi.
De jelen esetben másképp történt. Barinőmmé avanzsált exkolleginám ajánlotta még nyáron.
"Nagyon vicces könyvet olvasok. Igaziból útikönyv, de mégsem. Majd kölcsönadom."
Nem lettem túl lelkes, mert nem rajongok az úti beszámolókért. Nem régiben aztán hivatalosak voltunk hozzájuk egy kis borozásra, s induláskor Szöszke kezébe nyomta, hogy ezt muszáj elolvasni. Én akkor éppen a Lady Chatterley szeretőjével voltam elfoglalva, úgyhogy Szöszke neki is gyürkőzött. Ő is lelkesen ajánlgatta nekem, hogy mindenképpen olvassam el, nagyon vicces. Efelől nem voltam kétségeim, mert hangosan röhögött egész este mellettem és addig nem tett le, amíg a végére nem ért. Ez nekem elég volt ahhoz, hogy belevágjak a "'nagy kalandba".
A szilveszteri kiruccanásunk egyik estéjén kezdtem neki. A szereplők a könyv szerzői; Badár Sándor és Horváth János. A cselekmény idején még nem voltak felkapott filmsztárok, hanem lelkes karatésok, akik nekivágtak, hogy testközelből vegyék szemügyre azt az országot, amely a karate sport, illetve a Zen-buddhizmus bölcsője. Mindezt teszik 1987-ben a vasfüggöny idején, amikor nem csak az számított csodánka, hogy valaki Japánt választja úticélnak, hanem hogy ezt a kalandot túl is éli. Ahogyan a dilaógusszerűen megírt történetből kiderül a két kalandor nem az egyszerűbb (és egyben drágább) módját választotta, hogy az egzotikus országba érkezzenek, a repülőgépet, hanem az egész ázsiát átszelő vonatozást.
Sajnos, nem tudok most idézni, mert nincs nálam a könyv, de egészen elképesztő, hogy miközben olvastam végig hallottam a hangjukat, ahogyan a velük történteket mesélik. Sőt a párbeszédes felépítés miatt, az volt az érzésem, hogy leültek sok évvel a kaland után egy sör mellet, letettek egy diktafont az asztalra és mindenki elmondta, ami eszébe jutott. Érzékletes, ahogyan egymás szavába vágva mesélnek.
A borítón vannak fotók így nem is kellett nagyon erőltetnem magam, ahogyan a lábszárközépig felhúzott fehér cérnazoknis Badárt elképzelem a szocreál csővázas hátizsákjával...
A cselekmény az út kitervelésével kezdődik, majd bepillanthatunk a szovjet vasút kulisszái mögé, fűszerezve az akkori határellenőrzések suspense-ig feszített leírásával, megtudhatjuk, hogy -Deadalon ide, Daedalon oda- milyen tájfun idején átkelni komppal Ázsiából a Japán-szigetekre, illetve hogyan tehetett szert a szegény magyar vándor exkluzív Japán legyezőkre...
Jól esett egy kis kikapcsolódás a sok szépirodalom után.
Élménybeszámoló, nosztalgiával muszáj röhögni, miközben az ember olvassa!

2008. január 9., szerda

Fotók a'la mp3 lejátszóm

A tegnapi élrzelemkitörés után ma higgadtabb vagyok :) Van nálam egy-két kép a szilveszteri kirándulásról. Ezeket megosztom veletek.



Ez a kép Rijekában készült a kikötőben. Ha nem lennének ot parkoló autók, akkor akár 100 évvel ezlőtt is exponálhattam volna...


A rózsaszínű ház.jellemző rám, hogy kicsit ferde minden kép, amit készítek. Ezt próbáltam egy kicsit megbindzsulázni, hogy egyenes legyen. Szintén Rijeka.

Egy kicsit arrébb... Ezt a képet azért szeretem, mert olyan színes!

Ez pedig egy igazi kikötős felvétel. Szöszke keze munkája.

Fent pedig a kicsiny, ám annál lelkesebb szerző felvétele, ahogyan azon a helyen topog, ahol ezerpárszáz évvel ezelőtt izzadságszagú férfiak keltek birokra hol egymással, hol pedig kiéheztetett vadállatokkal szabadságuk megváltásának reményében... Horvátország, Pula.

2008. január 8., kedd

Hétköznapi egyveleg

Sok mindennel le vagyok maradva!
Ráadásul ma olyan eseménydús napom, volt, hogy nem is tudom, hol kezdjem a beszámolót!
Elvileg tegnaptól kezdve beköszöntött az új időszámítás az életemben, ami gyakorlatilag azonos a többi ember újévi fogadalmával.
Az én céljaim a következők:
- fizikumom erősítése (vékonyabb, fittebb karosszéria),
-szellemi erőnlétem megerősítése -angol( még mindig), még több könyv, még több film, még több színház és kiállítás
- minden reggel elvégezni Az öt tibeti c. jóga gyakorlatot
-visszaállítani az anyagcserémet a karácsony előtti ütemébe, vagyis:
nincsen csócsamócsa este 6 után, vagy csak gyümölcs.
Ebből tegnap asszem semmi sem valósult meg :( Reggel beállítottam egy negyed órával korábbra az ébresztőt, de aztán mégis a szundiztatás mellett tettem le a voksot... Az ízlelőbimbók kényeztetését még egész jól tudtam kezelni, csupán egy kis sütőtököt ettem 6 után.
De ma jól felszívtam magam! Órazörgésre pattant a szemem ( a monoklis is), elvégeztem a gyakorlatokat!!! Azt hiszem, az energia-háztartás helyreállítás amellet még ez is a funkciója. becsületesen bevallom, én ma ebből egy hajszálnyit sem éreztem. Tudom, még sokszor meg kell csinálnom, hogy igazán ellazuljak, energetizálódjak közben.
A dzsungelben is minden teljesen jó volt. Akarom mondani az irodában. Bocival megegyeztünk, február első keddjétől két hétig szabadságon leszek, mert ajánlottak egy olyan alkalmi munkát, amivel gyakorlatilag az egy havi fizetésemet azonnal megkapom. Szerencsére úgy tudtam tálalni ezt az egészet, hogy megkönnyebbülve egyezett bele. Meglepve vettem észre, hogy azt gondolja, a borzasztóan unalmas megbeszélésünk után, hogy én fel fogok mondani. Miért gondolta hogy én ezzel megvárom az egyeztetés végét??? Ezt ő sem tudja...
Lényeg, a lényeg -ahogyan egy kedves ismerősöm töltögeti a mondanivalóját, hogy a végén megegyeztünk. Mindenki boldog!
Délutánra is maradt az aktivitásomból. Gépírni tanultam. Tegnap ugyanis fogadást kötöttünk Szöszkével. Amennyiben egy féléven belül megtanulok vakon gépírni, akkor ő fizet egy hosszú hétvégés nyaralást, amennyiben ez nem sikerül, akkor pedig én állom a cechet. A haszon mindkét esetben ugyanaz: egy kellemes, kikapcsolódás valahol, no meg persze kevesebb elütés a bejegyzéseimben;)
És még mindig nincs vége!
Este pedig végre megtaláltuk álmaink lakását, amit február elsejétől kis is bérelünk! Bizony ám! Először a szokásos: ígéretesen indult, aztán a valóságban nem olyan, mint ahogyan elképzeltük. Végül találomra felhívtam egy számot a listánkból, még ma este meg is tudta mutatni a tulaj, mi pedig elsőre beleszerettünk. Kilátással a Gellérthegyre, erkéllyel, hallal, hálószobával meg ízléses bútorokkal, ahogyan kell. Ez egy igazi pozitív nap! Még napsütés sem kellett hozzá.
Joggal vetődik fel a kérdés a bejegyzéshez csatolt képpel kapocsolatban, hogy akkor ez hogyan kerül ide??
Ez Újév első napján készült Pulában, az Amfiteátrumban.
A korábbi szokásunkhoz híven nem egy "vad" házibuliba mentünk, hanem inkább kiruccantunk.
December 28-án úgyis lementünk Pécsre a koncert miatt, ezért inkább fogtuk magunkat és elmentünk egy kicsit a melegbe. No, azért nem volt annyira meleg, de legalább felidézhettük, milyen a vakító napsütés. Még egy kicsit a szeplőim is előbújtak...
A fenti egyveleg után zárásként csak annyit, hogy holnapra kérek " Mehr licht!" és legalább olyan fantasztikus napot, mint amilyen az a mai volt!

2008. január 7., hétfő

Csocsesz Mokesz ;)

Miért bilincselt gyermekkoromban órákig a fotelhez a tévé korcsolyaközvetítések idején?
Hát azért, mert teljesen el voltam bűvölve attól, ahogyan a nénik hátrafelé korcsolyáznak!
Magyarország viszont nincs bővében a jégpályáknak, így csak álmodhattam arról, ahogyan én magam siklok a jégen...
Aztán már 21 évesen végre ébren is álmodhattam, amikor Szöszke rendszeresen trenírozott engem a műjégen. Akkor került életembe jégkorong is, mert egy ideig minden csütürtök este a Városligeti jégpályán zárás után ezt az északi sportot játszottam hasonlóan csetlő-botló társaimmal. A magyar "elitligába", a női válogatottba nem jelentkeztem végül, de nagyon szeretem ezt a kemény játékot.
Amint tartósan nulla fok alá csökken a hőmérséklet, és a tavaink befagynak, mi már ülünk is az autóba, hogy az éppen aktuális, frissen verbuválódott csapatokkal megmérkőzzünk. Most felnőttként, hogy dolgozunk, ez nem olyan egyszerű, de szerencsére szombaton sikerült eljutni Velencére.
Azért éppen oda, mert tudjuk, hogy sokan vannak hasonló megszállottak, mint Szöszke és jómagam, akik szélben, mínusz sok fokban is szeretnek mocorogni, ráadásul az iylen forgalmas helyeken, mint pl. Velence ügyelnek a jég vastagságára is.
Erre most hétvégén pertsze semmi szükség nem volt, mivel így is elég vastag volt a jégpáncél. A korongozó felhozatal nem volt túl jó vagy túl kevesen és nem túl ügysen terelgették a pakkot, vagy egy másik csoportnál rengetegen voltak, és kívülről úgy tűnt, menőn játszanak.
Ezért csak kettesben ütögettünk, igyekeztünk kicselezni egymást és hasonlók. Jó móka volt! az eredményt a fotón már közzétettem. :)
Persze ez nem szándékos károkozás volt - hogy hivatalosan fogalmazzak, hanem egy szerencsétlen véletlen. A hétvége éppen elég volt arra, hogy kiszórakozzam magam azon, milyen is a monoklival élő nők helyzete, mára már jó lett volna , ha eltűnik, de rre még kb. egy hetet kell várnom- ezt mondták a patikában tegnap. Én már megszoktam a szilvaszínű árnyalatot a szemem fölött, szinte már fel sem tűnik, amikor tükörbe nézek, ezért meglepődöm, amikor az utcán hosszasan elidőz az emberek tekintete az arcomon. Bátran állom a pillantásukat, egészen addig, amíg eszmbe nem jut a bokszolókhoz méltó folt a szememnél... Akkor kell megállni, hogy ne nevessem el magam hangosan!
Azért jó lenne, hogyha a nap kisütne és akkor legalább filmsztárként járkálhatnék az óriási fekete napszemcsómban. Ebben a ködben és a szürke fényben nem olyan menő vaksiként bolyongani...